S nástupem práce na dálku jsou virtuální asistenti žádanější než kdykoli předtím. Nabídka administrativních služeb téměř odkudkoli na světě (s připojením k internetu), stát se virtuálním asistentem vám může poskytnout flexibilitu a svobodu sídlit na jiném místě a přitom stále vydělávat.

Přečtěte si o tom, co je virtuální asistent a jak se jím stát.

Co je virtuální asistentka?

Virtuální asistent (VA) je někdo, kdo nabízí podporu podnikům a profesionálům. Virtuální asistent používá technologii k provádění úkolů na dálku místo dojíždění do fyzického umístění.

 

Existuje několik důvodů, proč si majitelé firem najímají virtuální asistenty, včetně 

 

  • Usnadnění chodu obchodních operací
  • Škálování obchodního růstu 
  • Zajištění toho, aby byly splněny úkoly mimo hlavní oblasti kompetencí vlastníka podniku

 

Virtuální asistent může například převzít administrativní úkoly, jako je zadávání dat, správa e-mailů nebo plánování schůzek, což umožňuje majiteli firmy soustředit se na obsluhu zákazníků, vývoj nových produktů a plánování další fáze růstu.

Jak se stát virtuálním asistentem: Co byste měli vědět v roce 2023

Ekonomika virtuálních asistentů se nadále vyvíjí a slouží podnikům v různých odvětvích, včetně zdravotnictví, online vzdělávání, zdobení interiérů, softwaru pro udržitelnost, publikování, bankovnictví a financí, elektronického obchodování, hypoték a půjček, IT a dalších. Statista definuje toto odvětví jako „smlouvu z konkrétních obchodních procesů“ a předpovídá, že tržby v tomto odvětví dosáhnou do roku 2023 129,7 miliard USD